Ana Sayfa Asayiş CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na Urlalı aday

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na Urlalı aday

414
0

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na Urlalı aday

Mert Anıl Akgül

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Büyük Kurultay da tamamlandıktan sonra gözlerin çevrildiği yapılmayan tek seçim İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi olurken, tarihi henüz açıklanmayan bu yarışa ilk aday Urla’dan geldi. CHP Urla İlçe Örgütü Gençlik Kolları ve Yönetim Kurulu’nda daha önce görev yapan Mert Anıl Akgül, İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Yaklaşık 330 delegenin oy kullanacağı CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi’nin henüz resmen açıklanmamasına rağmen 16 Ağustos’ta yapılmasının planlandığı öğrenilirken, kulislerde Urlalı aday Mert Anıl Akgül’ün seçilme şansının yüksek olduğu konuşuluyor.

Gençlik Kolları Başkanlığı seçimleri için yaklaşık bir yıldır çalışmalarını sürdüren ve İzmir’in 29 ilçesine 5’er 6’şar kez ziyarette bulunup, partili gençleri ziyaret eden Akgül, ‘’Biz çıktığımız bu yolda başta ilçem olmak üzere yaşatılmaya çalışılan demokrasi karşıtı tüm hareketlerin karşısında olacağız. Parti içi barışı savunan ancak faşizme karşı duran eylemsel birlikteliği oluşturduğumuz bir yapıyı kuracağız’’ dedi.

Akgül, sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşımda ise şu cümlelere yer verdi:

‘’Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gençlik Örgütleri Partimizin Öz Gücüdür! Bizler bu partinin Öz Gücü olarak yapılacak il kongremizde İl Başkanlığı ve Yönetimine adayız. Başta doğup büyüdüğüm Urla’mızda olmak üzere İzmir’e yaşatılmak istenen kayyum düzenin değil demokratik bir düzenin inşası için var gücüyle mücadele edecek, bizlerle bu yolda ve partimizi bir adım ileri taşıyacak her projede desteğini esirgemeyecek tüm il kongre delegesi arkadaşlarımız, ilçe başkanlarımız ve yönetimleriyle bu yolda yürümekten onur duyacağız. Parti İçi Barış, AKP Faşizmine Karşı Mücadele Edecek Yoldaşlarımıza Selam Olsun.’’

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir