Ana Sayfa Asayiş CHP’de aday adaylığı başvurusu için bugün son gün

CHP’de aday adaylığı başvurusu için bugün son gün

28
1

CHP’de aday adaylığı başvurusu için bugün son gün

CHP’de aday adaylığı başvuru süreci bugün sona eriyor. 1 Ekim’de başlayan süreçte 50’yi aşkın meclis üyesi aday adayı CHP Urla İlçe Başkanlığı’ndan dosya aldı, bunlardan 30’a yakını gerekli ücreti yatırıp, belgeleri de tamamladıktan sonra başvurusunu gerçekleştirdi. Bugün, bekleme olan aday adaylarının da başvurmasıyla sayının 70 civarında olacağı tahmin ediliyor.

Perşembe günü (dün), Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın da aday adaylığı dosyasını parti yetkililerine teslim etmesinden sonra ‘Beklemedeki’ bazı meclis üyesi adayları da harekete geçti. Dosya teslimi için Uyar’ı bekleyen mevcut meclis üyesi aday adayları Fatma Gürsoy, Oben Sezer, Selçuk Balkan, Muammer Gaşgil, Yılmaz Karakoyunlu ve Öğün Ünal da başvurularını dün gerçekleştirdi.

Belediye Başkan aday adaylarından Murat Gül de dün dosya aldı, bugün teslim edeceği öğrenildi. CHP İzmir İl Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı da başkan aday adaylığı dosyasını dün CHP Başkanlığına sundu.

Başkan adayları A. Bahri Yalaz, Kemal Ay, Burak Oğuz ve Hakan Yiğit’in de bugün resmi başvuruyu gerçekleştirecekleri öğrenildi.

Böylelikle son gün öncesi resmen aday olan aday adayı sayısı 8’e yükseldi. Bugüne kadar Bülent İlhan, Bülent Onat, Nurşen Balcı ve Sibel Uyar dosyalarını CHP Urla İlçe Başkanlığı’na teslim etmişti.

Aday adayları arasında adı geçen Zeynep Altıok ise şimdiye kadar dosya almadı.

Meclis üyeliklerine de rağbet oldukça arttı. Dün, İsmail Demir, Kumru Özer, Fatma Gürsoy, Oben Sezer, Selçuk Balkan, Muammer Gaşgil, Yılmaz Karakoyunlu, Öğün Ünal, Şeref Alpago, Emre Özen, Çetin Özsoy, Emel Çaylı, Alpay Sağlıkçıoğlu, Gülsevim Ayşe Sezgin, Selami Güneş ve Hakan Akyaz meclis üyeliği aday adaylığı dosyasını aldı, bazı adaylar da dosyayı hemen teslim etti.

Aday adaylığında son viraja girildi, CHP’de talep patladı (Bu haber 15 Ekim’de yayınlandı)

2019 Mart Yerel Seçimleri için kulisler iyice hareketlenirken,  19 Ekim’i son tarih olarak belirleyen CHP’de aday adaylığı başvuruları hızlandı.

Geçen hafta içinde başkan aday adaylarından Bülent İlhan dosyasını teslim ederken, Bülent Onat da bugün dosyayı CHP İlçe Başkanlığı’na sundu.

Önceki hafta başvuru yapanların dışında geçen hafta Sibel Uyar ve Hakan Yiğit, başkanlık başvuru dosyası alırken, İsmail Duru, Fatih Bozkurt, Mustafa Karasakal, Namık Kemal Ergün, Emre Atalay, Lütfi Özbey, Eşref Kalkan, Sergün Dereli, Şebnem İştar Özdemir, Deniz Ulçay, Bülent Köklü, Muharrem Uslucan, İsmet Orhan, Levent Özgünergin, Tuğba Öztürk, Hatice Semerci, Mine Topçu, Hürriyet Ünal ve Alp Bölükbaşı da meclis üyeliği aday adaylığı dosyası aldı, bazı başvuru sahipleri de istenilen belgeleri tamamlayıp, CHP Urla İlçe Başkanlığı’na teslim etti.

BAŞKANLIK VE MECLİS ADAY ADAYLARI KONUSUNDA YAPTIĞIMIZ İLK HABER: (6 Ekim 2018’de yayınlandı)

Başkanlığa da meclise de aday bolluğu var

Yerel seçim tarihi yaklaştıkça siyaset arenasına girme hayalleri olanlar da harekete geçmeye başladı. Özellikle CHP’de aday adayı bolluğu yaşanacağı öngörülürken, bu partiden meclis üyeliği aday adaylığına başvurmak isteyenler de dosyalarını almaya başladı.

CHP’de belediye başkanlığı için 6 aday adayı ilçe başkanlığına bilgi verdi, bunlardan Bülent Onat, Bülent İlhan, Bahri Yalaz ve Kemal Ay dosya aldı, Hakan Yiğit ve Murat Gül de kulislerde adı geçen diğer 8 aday adayı gibi şimdilik beklemede.

Mevcut Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın da başvuru süresinin bitiminden bir gün önce yani 18 Ekim’de resmen aday adaylığı başvurusu yapacağı öğrenildi.

AK Parti’de, ilçe başkanı değişikliği nedeniyle aday adaylığı başvuruları henüz gerçekleşmedi.

MHP, İYİ Parti, DSP, Vatan Partisi ve Saadet Partisi’nin de Urla Belediye Başkanlığı için aday gösterme kararı aldığı ve bu yöndeki çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Seçime bağımsız olarak girme hazırlığı içinde olan adaylar da var.

Meclis üyeliği başvuruları ise şimdilik sadece CHP bünyesinde gerçekleşiyor. 19 Ekim’de sona erecek başvuru sürecinin bitiminde CHP’de meclis üyesi aday adaylığı başvuru sayısının 100’ü aşacağı tahmin ediliyor.

CHP’de 1 Ekim’de başlayan süreçten bu yana 18 kişi başvuru yaptı. Hüseyin Kaymaz, Muhittin Bayar, Okay Serçinoğlu, Süleyman Alkan, Süleyman Yazıcı, Mert Anıl Akgül, Mert Sakallı, Ali Rıza Özbek, Kemal Ocak, Ayşe Eğriküllah, Hasan Önen, Ayça Bidav, Ayhan Çelik, Kalender Köse, Gülizar Yıldırım, Yiğit Öz, Bayram Anu ve Semiha Arat dosya aldı.

Şimdiye kadar partiden dosya almayan CHP’li mevcut meclis üyelerinden bazılarının ise yeni dönemde aday olmayacakları iddia ediliyor.

Eski Bakan Yılmaz Karakoyunlu, Konak eski Belediye Başkanı Ali Muzaffer Tunçağ, Ali Haydar Yıldırım, Hüseyin Demir, Mehmet Bilgin ve Çağlagül Özçelik’in yeni dönemde görev almak istemedikleri,

Okan Topal’ın kararının, patronu Bülent Köklü’nün meclis üyesi aday adayı olma ya da olmama kararından sonra netleşeceği,

Eşref Kalkan, Faruk Tuna ve Lütfi Özbey’in bir dönem daha görev yapma arzusunda oldukları,

Selçuk Balkan, Öğün Ünal, Fatma Gürsoy, Muammer Gaşgil ve Oben Sezer’in, Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın kararını bekledikleri,

Ertan Certel’in ise düşünme aşamasında olduğu, Urla siyaset arenasında konuşuluyor.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Hasan Onmaz Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Hasan Onmaz
Ziyaretçi

Bahri Yalaz. Gerisi çakma Urlalı. Bahri Yalaz ile Urla bir yere varır. Hem de doğma bitme Urlalı.