Ana Sayfa Asayiş CHP’de, ikinci heyet soruşturma için yarın geliyor

CHP’de, ikinci heyet soruşturma için yarın geliyor

434
0

CHP’de, ikinci heyet soruşturma için yarın geliyor

CHP’de, art arda yaşanan mektup olaylarını soruşturmak için ikinci heyet yarın Urla’ya gelecek. İlk heyet dün gece ilçe binasında yapılan toplantıya katıldı ve hem Mustafa Kıpkıp hem de Arif Akdemir’in avukatı olan Urla Belediyesi Meclis Üyesi Şebnem Özdemir’in bilgilerine başvurdu.

Dün geceki buluşma CHP Spordan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kemal Özdönmez ve CHP İzmir 1. Bölge Sorumlusu İl Başkan Yardımcısı Özkan Tice’nin katılımıyla gerçekleşti. CHP Urla İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı toplantıda, sosyal medya paylaşımında İl Başkanı Deniz Yücel ve Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur’a yönelik suçlamalarda bulunan Meclis Üyesi Mustafa Kıpkıp’ın bilgilerine başvuruldu.

Kıpkıp’ın, ‘Partililerimiz arasındaki rahatsızlıkları dile getirdim. Partimizin bu gibi sorunları aşarak yola devam etmesini istedim’ dediği öğrenildi.

İzmir heyeti daha sonra Büyükşehir Meclis Toplantısına damga vuran ve kamuoyunda ‘Benzinlik arsası’ olarak anılan mektupla ilgili olarak, mektubun sahibi Arif Akdemir’in eski avukatı, Urla Belediyesi Meclis Üyesi Şebnem Özdemir’in de bilgisine başvurdu.

Toplantıda Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur’un, sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle Mustafa Kıpkıp’ın disiplin kuruluna verilip verilmemesi konusunu gündeme getireceğini belirttiği ancak gündeme getirmediği öğrenildi.

Öte yandan, bu iki konu için CHP’den yeni bir heyetin yarın (Çarşamba) Urla’ya gelerek soruşturmaya devam edecekleri öğrenildi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir