Çiğdem Hanım koşacak, Koruncuk kazanacak! | Urla Egemen Haber

logo


12 Kasım 2016

Çiğdem Hanım koşacak, Koruncuk kazanacak!

koruncuk14Urlalı Peyzaj Mimarı Çiğdem Altın Orhan, Barbaros Mahallesi’nde yapımı devam eden Koruncuk Köyü’ne yardım amacıyla, yarın İstanbul’daki etkinlikte, 10 bin metre koşacak.

‘Adım Adım’ projesi kapsamında gerçekleşen etkinlikte, Koruncuk Vakfı’nca açılan yardım kampanyasına Çiğdem Hanım’ın aracılığıyla, 120 korunma ihtiyacında olan çocuğun sevgi ile büyüyeceği yeni Koruncukköy’de, 16 Koruncuk’un yaşayacağı 2 Aile Evi’nin inşasına katkıda bulunulacak.

Çiğdem Altın Orhan, bu etkinliğe katılma amacını ”Urla’ da yaşıyorum ve burada yaşayacak küçük koruncukların meleği olmak istiyorum. Koruncukköy için elimden geleni yapmak istiyorum. Urla’da benim çocuklarım gibi onların da anne sevgisiyle büyümelerini istiyorum” cümleleriyle açıkladı.

Çiğdem Hanım, ”Korunmaya ihtiyacı olan çocuklara umut olmak için koşuyorum. Sizler de koruncukların umudu olabilirsiniz. Korunmaya ihtiyacı olan çocuklarımıza Urla Çocuk Köyü’nde barınacak bir yer yapılıyor. Köyümüze koyulacak bir taş bile çok önemli. Kredi kartı ve banka kartı ile bağış yapmak için https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC13060 adresi kullanılıyor. Ne kadar bağış topladığım yönündeki bilgiler de bu adresten temin edilebilir” dedi.koruncuk2

Barbaros Mahallesi’nde yapım aşamasında olan, 120 korunma ihtiyacında olan çocuğun sevgi ile büyüyeceği yeni Koruncukköy’de, 16 Koruncuk’un yaşayacağı 2 Aile Evi’nin inşası sürüyor. Koşucu başına katkı hedef olarak belirlenen her 2.500 TL* bağış ile Koruncukların Aile Evlerine bir “tuğla” daha yerleştiriliyor.

(*Bilgi notu: 2.500 TL’lik bağış hedefi 2 Aile Evinin toplam inşa maliyeti ve içlerinde büyüyecek 16 Koruncuk’un ortalama kalış ve bakım süresi göz önüne alınarak hesaplanmıştır. 1.000.000 TL / 16 Koruncuk / 25 sene)

Koruncuk Vakfı kurduğu çocuk köyleriyle, korunma ihtiyacında olan çocukları anne sevgisiyle büyütüyor. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyor.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ