Ana Sayfa Galeri Denizlerden tuvale yansıyanlar, Kırmızı Sanat Galerisi’nde

Denizlerden tuvale yansıyanlar, Kırmızı Sanat Galerisi’nde

25
0

denizlerdenGeride bıraktığımız yaz aylarından sanata yansıyanlar Urla’nın Kuşçular Köyü’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Kırmızı Sanat Galerisi’nde, “Denizlerde…” temasıyla düzenlenecek olan sergi 10 Eylül Cumartesi günü (bugün) açılıyor.kirmizi

Yaz mevsimini uğurlarken insanların denizle olan ilişkisinin, 7 sanatçının gözünden tuvale ve seramiğe yansımaları Kırmızı Sanat Galersii’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Ressamlar Anber Hacıraifoğlu, İdil Güral ve Tutku Aşkun, seramik sanatçıları Arzu Ataman Güngör, Defne Küçük, Müge Eryılmaz ve Tevfik Karagözoğlu’nun eserlerinden oluşan “Denizlerde…” sergisi 10 Eylül Cumartesi günü (bugün) Urla’nın Kuşçular Köyü’nde bulunan Kırmızı Sanat Galerisi’nde açılacak.

Mavinin ve yeşilin her tonuna doymak isteyen sanatseverleri Kuşçular Köyü’ne davet eden sergi küratörü Arzu Pakdemir, “Denizlerde… sergisi, insanoğlunun denizlerle en fazla kucaklaşma şansı bulduğu yaz mevsiminin ardından adeta bir uğurlama şöleni olacak. Ankara, İzmir, İstanbul ve Bodrum’dan eserleriyle sergiye katılacak olan sanatçılarımızın eserleriyle yaza veda ederken sonbahara merhaba diyeceğiz” dedi. Sergi 24 Eylül’e kadar açık kalacak.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir