Ana Sayfa Asayiş Dünyanın en güzel sergisi, 80. Yıl Gazi Ortaokulu’nda

Dünyanın en güzel sergisi, 80. Yıl Gazi Ortaokulu’nda

128
0

Dünyanın en güzel sergisi, 80. Yıl Gazi Ortaokulu’nda

Urla 80. Yıl Gazi Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, muhteşem bir etkinliği gerçekleştirdi. Görsel Sanatlar Öğretmeni Z. Aysın İştipliler ve Teknoloji Tasarım Öğretmeni Sevim Pembeci’nin önderliğinde, Okul Müdürü Vedat Karslı gözetiminde gerçekleşen etkinlikte, 5.6.7. ve 8. sınıf öğrencileri, ‘Karma Atatürk ve Fotoğraf Sergisi’ni Urlalıların beğenisine sundu.

Kat-ı sanatı, karakalem, panjur, pastel boya, dekoratif yazı ,nokta çizgi çalışma ve suluboya tekniklerinden oluşan sergide toplam 120 eser yer alıyor.

11 ile 14 yaş grubunun eserleri yer aldığı sergide, Panjur tekniğinde yapılan çalışma Mustafa Kemal Atatürk’ün birebir boyunda sergileniyor.

Anıtkabir’in minyatürünün de yer aldığı sergi açılışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla gerçekleşti. Programda, hayatı zorluklarla geçen Atatürk’ün yaşam öyküsü Destek Eğitim Sınıfı Öğretmeni Fatma İçindere rehberliğinde sunuldu.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Semra Garip’in 5. sınıf öğrencileriyle hazırladığı Atatürk ilkeleri de büyük beğeni aldı.

Türkçe Öğretmeni Özlem Rüçhan Yılmaz, rehberliğinde hazırlanan şiirler ve Atatürk hakkında dünya liderlerinin söyledikleri sözler sunumu da yapıldı.

İngilizce öğretmeni Gülşah Kocavardar ve Müzik Öğretmeni Handan Sedef eşliğinde ‘Düşünüyorum’ adlı şiir Türkçe ve İngilizce olarak seslendirildi.

Sergi, cuma gününe kadar açık kalacak.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir