Ana Sayfa Galeri Eğitime ’15 Temmuz’ armağanı!

Eğitime ’15 Temmuz’ armağanı!

51
0
_mg_4725-576-x-864
Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mustafa Şimşek ve yardımcıları binada inceleme yaptı

15 Temmuz gecesi FETÖ Terör Örgütü’nün kalkışması sonrası, örgüt elemanları ve mal varlıklarına yönelik başlatılan operasyonlarda el konulan binaların akıbeti netleşti. Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in girişimleri sonucu, FETÖ örgütüne mensup tarikat, dernek ve şirketlere ait 4 bina kamulaştırıldı.

Yenice Mahallesi’nde muhteşem Urla manzarasına sahip, üç katlı bina Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi Erkek Yurdu olarak tahsis edildi. Halk Bankası Kavşağı’nda bulunan ve daha önce Anafen Dersanesi olarak kullanılan bina, Şehit Kemal İlköğretim okulu arkasında bulunan ve FETÖ örgütünün yurt olarak kullandığı bina ile Camiatik Mahallesi’nde örgütün imam hatip okulunda yer alan öğrencilerin yurt olarak kullandıkları binanın hazineye devir işlemleri gerçekleşti.

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Yenice Mahallesi’nde bulunan ve Özel Miraç Yüksek Öğrenim Yurdu olarak kullanılan üç katlı binanın, Kalabak’taki Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi’ne devir işleminin tamamlandığını ve binadaki onarım çalışmalarının bitmesinden sonra liseli erkek öğrencilere yönelik yurt olarak hizmet vereceğini söyledi.

Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mustafa Şimşek, Müdür Başyardımcısı Mustafa Kaşka ve Müdür Yardımcısı Ayşe Kozanoğlu, dün yurt binasında incelemelerde bulunarak, yapılacak tadilat konusunu belirledi.

Okul Müdürü Mustafa Şimşek, ”Okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin yurt sorunu bu bina sayesinde çözülecek. Binada yapacağımız tadilat sonrasında erkek öğrenci yurdu olarak hizmete açacağız. Yurtta yaklaşık 100 erkek öğrenci barınacak. Okulumuz çevresindeki binayı da kız yurdu olarak kullanacağız. Erkek öğrenci yurdu olarak kullanacağımız bu bina, okulumuza 11 kilometre mesafede bulunuyor. Öğrencilerimizin ulaşım sorununun da Kaymakamımız ve belediye başkanımız tarafından çözüme kavuşturulacağına inanıyoruz. Binadaki odalar, genel yurt genelgelerine uygun. Bir odada en çok 6 öğrenci kalacak. Binanın en üst katını, etüt ve çalışma salonu olarak düzenlemeyi planlıyoruz. Öğrencilerimizin barınma sorununun halledilmesiyle, okulumuzun eğitimdeki başarı oranının da yükseleceği kanaatindeyiz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi yüksek öğrenim yerleştirme sınavlarında İzmir genelinde elde ettiğimiz 1.’liklere yenilerini ekleyerek, daha da büyük başarılara imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir