Ana Sayfa Galeri İlçe Milli Eğitim’den, ‘Tercih danışmanlığı’ hizmeti

İlçe Milli Eğitim’den, ‘Tercih danışmanlığı’ hizmeti

59
0

Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, lise ve üniversite tercihi yapacak öğrenciler için TEOG ve LYS danışmanlık merkezileri kuruldu.
Buna bağlı olarak öğrenci ve veliler, rehber öğretmenlerden oluşan tercih danışmanlığı komisyonlarıyla tercihlerini birlikte yapıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı TEOG tercih danışma merkezi 14 -24 Temmuz tarihleri arasında, 80. Yıl Gazi Ortaokulu’nda hafta içi mesai saatlerinde hizmet veriyor. Öğrenci ve velilerin çok memnun kaldığı bu danışmanlık hizmetiyle öğrenciler tercihleri konusundaki tereddütlerini görevli rehber öğretmenlerle gideriyor.

Bir çok il ve ilçede kurulan tercih danışmanlığı merkezlerinden farklı olarak,  ilçemiz liseleri, tercih danışmanlığı merkezinde kurdukları stantlarla kendi okullarını en iyi şekilde tanıtma imkanı buluyor. Bu tanıtımlar öğrenci ve velilerin tercihlerini belirlemede oldukça etkili oluyor. Akademik eğitimden mesleki eğitime kadar öğrencilere ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda eğitim alma olanağı sağlayan her türdeki liseler, Urla’nın eğitimdeki kalite ve başarıyı her geçen yıl artırıyor.

Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı; İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi, Urla Anadolu Lisesi, Urla Hakan Çeken Anadolu Lisesi, Urla Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yılay Hakan Çeken Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Urla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, tüm 8. sınıfı bitiren öğrencileri istek ve puanları doğrultusunda okullarına davet ediyor.

12. sınıftan mezun olan öğrencilere üniversite tercihlerinde rehberlik yapılan YGS-LYS danışma merkezleri de 18-25 Temmuz tarihleri arasında, Urla Anadolu İmam Hatip Lisesinde hafta içi mesai saatlerinde öğrencilere hizmet veriyor.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir