Ana Sayfa Genel Bu imza, her yıl 120 öğrenciye eğitim yolu açacak

Bu imza, her yıl 120 öğrenciye eğitim yolu açacak

16
0

urla-2Urla Belediyesi ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı arasında ortak işbirliği protokolü gerçekleşti. Protokolü Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Yönetim kurulu Başkanı Figen Özbek, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Işıl Nişli ve yönetim kurulu üyeleri imzaladı.urla-1

Protokol çerçevesinde Urla Belediyesi, Koruncuk Vakfı tarafından Barbaros Köyü’nde inşası devam eden ve ülkemizdeki 2. Çocuk köyü olacak olan Koruncukköy Urla’nın destekçisi olacak. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Koruncukköy Urla’da yaşayacak olan yaklaşık 120 çocuğun eğitim ve kurs ihtiyaçlarını karşılayacaklarını belirterek dezavantajlı grupta yer alan kadınlara ve çocuklara sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Urla Belediyesi veTürkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı arasında düzenlenen protokolde dezavantajlı durumdaki çocuklar ve gençlere yararlı bilgi beceri kazandırmak bireylerin yeteneklerinin geliştirmesinde ve eğitim bilincinin yükselmesinde katkıda bulunmak bedensel, ruhsal ve zihinsel yönden sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak, yaşam şartlarının iyileştirilmesi, eğitim,spor,sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlemek,sosyal destek, hizmet ve istihdamın geliştirilmesi için işbirliği yapıldı.

Bu protokol çerçevesinde Urla ilçesinde öncelikle çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere yaşam alanları oluşturacak projeler yapılacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir