Ana Sayfa Asayiş İttifak’ta Urla AK Parti’ye kaldı, Adıgüzel Demirel Urla adayı

İttifak’ta Urla AK Parti’ye kaldı, Adıgüzel Demirel Urla adayı

43
0

İttifak’ta Urla AK Parti’ye kaldı, Adıgüzel Demirel Urla adayı

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ve AK Parti Urla Belediye Başkan adayı Adıgüzel Demirel
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ve AK Parti Urla Belediye Başkan adayı Adıgüzel Demirel

AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında İzmir ilçeleri konusunda yürütülen ittifak görüşmeleri sona erdi. Urla’da AK Parti’nin seçime girmesi kararlaştırıldı. AK Parti adayı Urla Devlet Hastanesi eski Başhekimi Op. Dr. Adıgüzel Demirel oldu. Bugün saat 14.00’te İzmir’de gerçekleşecek aday tanıtım töreninde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıgüzel Demirel’in de aralarında bulunduğu isimleri kamuoyuna açıklayacak.

Bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Urla’nın Milliyetçi Hareket Partisi’ne bırakılması yönündeki görüş ağırlık kazanırken, dün gerçekleşen son görüşmede AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi üst düzey yöneticileri, Urla adayının AK Parti’ye bırakılması konusunda anlaştı.

Adıgüzel Demirel’in, Milliyetçi Hareket Partisi adayı olarak seçime girmesi konusu ise dün akşam üstü saatlerine kadar gündemde kaldı. Ancak, Demirel’in AK Parti bünyesinden seçime girme isteği, her iki partinin genel başkanlarına iletildi.

Bu talebi değerlendiren liderler, Türkiye çapında yapılan ittifak görüşmeleri arasında Urla’yı istisna olarak kabul etti ve ilçede AK Parti’nin aday çıkarması konusunda anlaştı. Bu istisna anlaşması ise Türkiye’de bir ilki teşkil etti.

Akşam saatlerinde AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanları, Urla konusunda anlaştıklarını İl yönetimlerine bildirdi. Adıgüzel Demirel de bugün yapılacak tanıtım toplantısında kullanılmak üzere AK Parti rozetleri ile fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdi.

Adıgüzel Demirel’in, ”Ben Urla’ya hizmet etmek amacıyla bu yola koyuldum” cümlesinin liderleri anlaşma yolunda etkileyen düşüncesi olduğu öğrenildi.

Demirel’e müjdeyi, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ve AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül verirken, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de Adıgüzel Demirel’i arayarak tebrik ettiği öğrenildi.

Demirel, bugün saat 14.00’te başlayacak tanıtım töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna takdim edilecek.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir