Ana Sayfa Asayiş İyi Parti’nin Urla adayı; Hasan Hüseyin Akgül

İyi Parti’nin Urla adayı; Hasan Hüseyin Akgül

76
0

İyi Parti’nin Urla adayı; Hasan Hüseyin Akgül

AK Parti – Milliyetçi Hareket Partisi ittifakının adayı olarak açıklanan Adıgüzel Demirel’den sonra Urla Belediyesi Başkan adayını belirleyen ikinci parti de İyi Parti oldu. İyi Parti’nin Urla İlçe Kurucu Başkanı Hasan Hüseyin Akgül, seçimlere başkan adayı olarak gireceğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti arasında süren ittifak görüşmelerinin önceki gün sona ermesiyle, adaylıklar konusundaki belirsizlikler de netleşmeye başladı.

İttifak anlaşması gereği Urla’da ayrı adaylarla seçime girme kararı alan CHP ve İyi Parti’de çalışmalar son hızla devam ederken, İyi Parti’nin Kurucu Başkanı olan ve yaklaşık 2 ay önce istifa ederek koltuğu Yüksel Bıyık’a teslim eden Hasan Hüseyin Akgül’den hamle geldi.

Akgül, Urla Belediye Başkanlığı seçimine İyi Parti adayı olarak katılacağını açıkladı. Yüksel Bıyık Başkanlığındaki Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilen adaylık konusunda Hasan Hüseyin Akgül’ün adı, İzmir İl Başkanlığı’na sunuldu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kısa süre içinde Akgül’ün adaylık duyurusunu yapacağı ileri sürüldü.

Hasan Hüseyin Akgül, adaylık konusunda, ‘Talebimizi İl Başkanlığımıza sunduk. Değerlendirilmesini bekliyoruz’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti arasındaki ittifak anlaşmasına göre, kendi partilerinden aday adayı olan isimler, aday belirlenmesi sürecinde karşı partiden aday olamayacak. Yani; Cumhuriyet Halk Partisi’nden başkan aday adaylığı başvurusu yapan isimler İyi Parti’den, İyi Parti’den aday adaylığı başvurusu yapan isimler de CHP’den aday gösterilemeyecek.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir