Ana Sayfa Asayiş Kavga; ‘Koltuk ne sana kaldı ne bana’ sözüyle başlamış

Kavga; ‘Koltuk ne sana kaldı ne bana’ sözüyle başlamış

19
0

‘Koltuk ne sana kaldı ne bana’

Erkut Özkocabıyık

Urla Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ziya Çamsarılıoğlu ile Zabıta Memuru Erkut Özkocabıyık arasında yaşanan kavganın detayları belli olmaya başladı. Olayın, Özkocabıyık’ın Çamsarılıoğlu’na hitaben sarf ettiği, ‘Gördün mü Ziya Bey, koltuk ne sana kaldı ne de bana’ cümlesinden sonra Çamsarılıoğlu’nun küfrettiği ve olayın kavgaya dönüştüğü  iddia edildi.

Husumetin nedeninin ise, Ziya Çamsarılıoğlu’nun, başkan yardımcılığı görevine başladıktan sonra İmar Müdürlüğü’nde Kaçak Bina Zabıtası olarak görev yapan Erkut Özkocabıyık’ı normal zabıta müdürlüğü emrine vermesi olarak biliniyor.

Ziya Çamsarılıoğlu

19 Temmuz (Bugün) saat 14.00 sıralarında Urla Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri binasının önündeki açık otoparkta meydana gelen yumruklaşmanın şöyle geliştiği iddia edildi:

Urla Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ziya Çamsarılıoğlu ve Belediye Basın Danışma Macit Sefiloğlu, araçlarına binmek üzere otoparka geldi. Bu sırada yanlarına yaklaşan Zabıta Memuru Erkut Özkocabıyık, ‘Gördün mü Ziya Bey, koltuk ne sana kaldı ne de bana’ dedi. Bu cümleden sonra iddiaya göre Çamsarılıoğlu Özkocabıyık’a küfretti ve yumruklaşmalar başladı.

Olayda Çamsarılıoğlu yüzünden üç ayrı noktadan, Özkocabıyık da kafasından hafif şekilde yaralandı.

Yaralılar, Urla Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındıktan sonra ifade vermek üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Erkut Özkocabıyık’a yakın kaynaklar, ‘’Erkut tanıdığımız en dürüst insanlardandır. Ziya Bey Başkan Yardımcısı olarak göreve başladıktan sonra İmar Müdürlüğü’nde Kaçak Yapı Zabıtası olarak görev yapan Erkut, bize dert yanmış, kanun ve yönetmeliklere uymayan bazı dosyaları uygunmuş gibi imzalaması konusunda baskı uyguladığını söylemişti. Zaten bir süre sonra da İmar Müdürlüğü’nden alınıp, normal zabıta kadrosuna döndürüldü. Erkut bunu içine sindiremedi. Bize, (Doğru insan olarak kalmak istemenin cezası bu olmamalı) diyordu. Olay sırasında da otoparkta karşılaşmışlar. Erkut, Ziya Bey’e hitaben, (Gördün mü Ziya Bey, koltuk bana da kalmadı, size de kalmadı) demiş. Bu cümleden sonra Ziya Bey de küfretmiş. Sonra da kavgaya dönüşmüş.) iddialarında bulundu.

Ziya Çamsarılıoğlu’na yakın kaynaklar ise ‘Erkut hiçbir şey yokken birden saldırmış. Ne olduğunu anlayamamışlar. Otoparkta bulunan bazı kişiler de Erkut’un tarafında olup vurmuşlar’ iddialarını savundu.

Sibel Uyar döneminde Başkan Yardımcılığı görevine getirilen ancak Burak Oğuz’un başkan olmasından sonra da Başkan Yardımcılığı’ndan alınıp İmar Müdürlüğü’ne mühendis olarak atanan Ziya Çamsarılıoğlu’nun göreve iadesi için dava açtığı, yeni görev yerine hiç başlamadığı, bu süre içinde rapor ve izin kullandığı öğrenildi. Çamsarılıoğlu’nun bugün de sona eren raporunu yenilediği, belgeyi vermek için de Urla’ya uğradığı öğrenildi.

Erkut Özkocabıyık’ın ise İmar Müdürlüğü’ndeki görevinden alındıktan sonra bunu gururuna yediremediği, bu nedenle de psikolojik tedavi gördüğü ileri sürüldü. Özkocabıyık’ın, ağır hasta olan babası Önder Özkocabıyık’ın durumu nedeniyle moral çöküntüsü yaşadığı da ifade edildi. Özkocabıyık’ın bugün izinli olduğu, otoparkta da tesadüfen bulunduğu vurgulandı.

Macit Sefiloğlu

Öte yandan olaya karışan ancak yara almayan Basın Danışmanı Macit Sefiloğlu’nun da Aralık sonuna kadar sözleşmesi olmasına karşın temmuz sonuna kadar izin ve rapor kullanacağı, bir daha göreve gelmeyeceği öğrenildi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir