Ana Sayfa Asayiş Kaymakam Demiryürek’in adı, Köşk’te bir caddeye verildi

Kaymakam Demiryürek’in adı, Köşk’te bir caddeye verildi

55
0
Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek

Türkiye’de bir şeylerin değiştiğini, vefa duygusunun yeniden yeşermeye başladığını belgeleyen bir gelişme yaşandı. Yaşama değer katan bazı değerlerin manevi hakkının, kendilerine yaşarken gösterilmesi inceliği, Köşk’te gerçekleşti.

Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in adı, daha önce görev yaptığı Aydın’ın Köşk ilçesindeki bir caddeye verildi. Köşk Belediye Meclisi, 3 Mayıs’ta gerçekleşen oturumda, Murat Sefa Demiryürek’in adının, Aydın-Denizli Otoyolu’na paralel olan ve yakınlarında Köşk Anadolu Lisesi ile Köşk Devlet Hastanesi’nin de yer aldığı bir caddeye verilmesini kararlaştırdı.

Urla’daki görev süresi 3 yıla yaklaşan Murat Sefa Demiryürek’in, ilçemize gelmeden önce 3 yıl boyunca Kaymakamlık görevini icra ettiği Köşk ilçesi, gerçekleştirdiği icraatlar ve mütevazılığının teşekkürü olarak, Demiryürek’i, caddeye adını vererek ölümsüzleştirdi.

Urla’da 3 yıldır herkesin takdir ettiği, çözüm noktası olması, mütevazılığı, vatandaşa yardım etme çabaları ve halkın içinden hiç kopmaması nedeniyle büyük takdir toplayan Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Köşk’te bir caddeye adının verilmesini şu cümlelerle yorumladı:

”Köşk Belediye Meclisi’nin Köşklüler adına almış olduğu bu kararın beni çok mutlu ettiğini ifade etmeliyim. Daha önce Hasköy, bu günden sonra da Köşk halkına ve mesleğe başladığım ilk günden itibaren makam odama bayrağını emanet eden Yüce Devletime ve O’nun kurucusu olan Asil Milletime karşı, onların teveccühüne mazhar olmak, güvenlerini boşa çıkarmamak gibi çok ağır bir sorumluluk yüklendiğimin de farkındayım. Cen’ab-ı Allah’tan dileğim; ömrümün son anına kadar bana bir lahza olsun güvenen, itimat eden hiç kimsenin, hiç bir kurumun güvenini boşa çıkarmamaktır. Görevden ayrılmamın üzerinden üç yıl gibi bir süre geçtikten sonra, yeni açılan bir caddeye adımın verilmesi kararını alan Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç ve Köşk Belediyesi Meclis üyelerine bu vefakar davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum.”

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir