Ana Sayfa Asayiş Kent Park, 174 bin TL’ye Boğaziçi Temel Lisesi’nin oldu

Kent Park, 174 bin TL’ye Boğaziçi Temel Lisesi’nin oldu

0
126

Kent Park, 174 bin TL’ye Boğaziçi Temel Lisesi’nin oldu

 

Urla’nın Rüstem Mahallesi’nde geçmiş Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu zamanında yapılan ve yaklaşık 11 yıldır atıl durumda bulunan Kentpark, bu yıl içinde yapılan 2. ihale sonunda Boğaziçi Temel Lisesi tarafından 10 yıllığına kiralandı. Geçmiş ihalelerde 500 bin TL’yi aşan fiyatlara ulaşan Kentpark, bu kez 174 bin TL artı KDV ile eğitim kurumuna dönüşecek.

Geçen yıl Urla Belediyesi’nce ihaleye çıkartılan ve yıllık 403 bin TL karşılığında Kanyon Bilişim’in sahibi Seyid Uyanık tarafından kiralandıktan sonra teminat yakılarak vazgeçilen Kent Park tesisleri, Belediye Meclisi’nin kararı ile ‘Eğitim Bölgesi’ statüsüne geçirilmişti.

Yapılan düzenleme sonrasında Kent Park için yeniden kiralama ihalesi 5-6 ay önce gerçekleşmiş, İTÜ Okulları’nın yıllık 300 bin TL, Boğaziçi Okulları’nın da 400 bin TL civarında artırmadan çekildiği ihaleyi 502 bin TL’ye İstek Okulları kazanmıştı.

Ancak bu ihale de bozuldu ve Kentpark için 8 Kasım 2018 tarihinde yeniden ihale açıldı. Boğaziçi Temel Lisesi, 156 bin TL ile başlayan ihalede 174 bin TL’ye çıkarak, taşınmazın 10 yıllık kiracısı oldu.

Boğaziçi Temel Lisesi Kurucularından ve Okul Müdürü Özer Akdemir

Boğaziçi Temel Lisesi Kurucularından ve Okul Müdürü Özer Akdemir, ”Urla’ya çok güzel bir eğitim tesisi kazandırmak için ilk etabı geçtik. Hemen binayı güçlendirme ve restorasyon çalışmalarına başlayıp, nisan-mayıs gibi de açılışımızı gerçekleştirip, bu tesise okulumuzu taşıyacağız. Gelecek eğitim-öğretim döneminde de bu tesiste faaliyet gösterip, Urla’ya düşlediğimiz bir eğitim tesisini kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız” dedi.

Urla’nın en yüksek noktasında eşsiz bir manzaraya sahip olan Kentpark Tesisleri’nin inşaatına 2002 yılında düğün salonu ve kafe olarak başlandı. Çeşitli nedenlerle tamamlanmayan Kent Park Tesisleri Başkan Sibel Uyar tarafından tamamlandı. Eski Çeşme yolu üzerinde eşsiz manzaraya sahip olan dev tesis ana yapı ve iki kuleden oluşan toplam 2 bin 112 metrekare alana yerleşmiş durumda.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir