Ana Sayfa Asayiş Komiser Önsal’dan, Albay’a: 13 mermiden biri de size nasip olur

Komiser Önsal’dan, Albay’a: 13 mermiden biri de size nasip olur

0
35

IMG_530815 Temmuz gecesi, 400 harp okulu öğrencisi ile başlarındaki Albay’a geçit vermeyen Urlalı Komiser Bekir Önsal’a kutlama mesajları yağıyor…

Tüm Türkiye bu hafta Urla Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Bekir Önsal’ı konuştu. 15 Temmuz’daki darbe girişimi gecesi, Çeşmealtı Menteş kampından İzmir Valiliği’ni etkisiz hale getirmek için yola çıkan 400 harp okulu öğrencisi ile başlarındaki Albay’ı durduran polis ekibi ile aralarında geçen diyalog, tutanaklara yansıdı.

Tutanaklardaki konuşmalara göre Komiser Bekir Önsal, ”Bizi belindeki o tabanca ile mi durduracaksın’ diyen Albay’a, ”Albayım, bizim ailede de şehit var. Ben de şehit olurum ama sizi buradan geçirtmem. Tabancamda 13 mermi var. Emin olun ısrar ederseniz, bunlardan biri de size nasip olur’ diyerek kararlılığını ortaya koyuyor. 

Bekir Komiseri Türkiye konuşuyor

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminden bir gün önce Urla Menteş kampına getirilen ve kalkışma gecesi İzmir Valiliğini kuşatmak amacıyla şehir merkezine götürülmeye çalışılan 400 harp okulu öğrencisini taşıyan konvoyun polis ekiplerince durdurulma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Darbe girişimine katılan harp okulu öğrencilerinin başındaki albayın, “Bizi belindeki o tabancanla mı durduracaksın?” sözüne karşılık komiserin, “Albayım, bizim ailede de şehit var, ben de olurum, ama sizi buradan geçirtmem. Tabancamda 13 mermi var. Emin ol, ısrar ederseniz bunun biri sana nasip olur” şeklindeki cevabı polis tutanaklarına yansıdı.

Aracından inen askerlerin başındaki albay, polislere “Tatbikata gidiyoruz” diyerek yolun açılmasını istedi. Görevli bir polis memurunun kendilerinde böyle bir bilgi bulunmadığını belirterek izin vermemesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı. Askeri öğrencilerin başındaki albay, Komiser Bekir Önsal’a, “Sen ne cesur çıktın komiser. Bizi belindeki o tabancayla mı durduracaksın?” sözleri üzerine Komiser Önsal,  “Albayım, bizim ailede de şehit var, ben de olurum, önemli değil ama sizi buradan geçirtmem. Tabancamda 13 mermi var. Emin ol, ısrar ederseniz bunun biri sana nasip olur” yanıtını verdi. Polisin kararlı tutumu üzerine harp okulu öğrencilerini taşıyan araçlar, Menteş kampına döndü.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir