Ana Sayfa Asayiş Mercedesle gelip, çaldılar ve kaçtılar

Mercedesle gelip, çaldılar ve kaçtılar

10
0

Urla’nın Mavi Bayraklı tek plajı Kum Denizi’nde geçtiğimiz hafta yaşanan çanta hırsızlığının detayları, duyanları şoke etti. Biri 10-12, diğeri 14-16, en büyükleri de 26-30 yaşlarında oldukları tahmin edilen ve hırsızlıkları kameraya yansıyan 3 kişilik çetenin lüks bir araç kullandıkları tespit edildi. Polis zanlıların peşine düştü.

Hırsızlığın ortaya çıkmasından sonra Kum Denizi Plajı güvenlik kameralarında yapılan araştırmada; çetenin ortanca yaşındaki elemanı, sahilde ön araştırma yapıyor. Denize giren kadının şezlonga bıraktığı çantayı gözüne kestirdikten sonra yaşça daha küçük olan diğer çete elemanına işaret ediyor. Küçük çocuk usulca yaklaştığı şezlongdaki çantayı alıp bir havluya sarıyor. Sonra bu iki çocuk kamera görüntülerinden çıkarken, arkadan da en büyük çete elemanı, telefonla konuşma görüntüsü vererek gözden kayboluyor.

Polis, görüntülerden eşkalleri belirlenen ve gri renkli Mercedes marka bir araçla Urla’ya geldikleri saptanan hırsızlık çetesinin peşine düşerken, Kum Denizi Plajı’nda da güvenlik önlemleri artırıldı.

İşte hırsızlık anının görüntüleri;

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir