Ana Sayfa Haber Necati Cumalı ödülü romana

Necati Cumalı ödülü romana

9
0

Necati Cumalı Edebiyat Ödülleri’nin üçüncüsü bu yıl roman dalında verilecek. Son başvuru 1 Eylül…

Necati Cumalı ödülü romanaUrla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Cumalı-Seferis Gökyüzü Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte düzenledikleri edebiyat ödüllerini gelenekselleştirerek; değerli edebiyatçı, yazar, şair Necati Cumalı adını, Urla’da ölümsüzleştirmek istediklerini vurguladı. Edebiyat hayatına katkıda bulunmak, genç yazarları teşvik etmek amacıyla düzenlenen Necati Cumalı Edebiyat Ödülü’nün roman dalındaki son başvuru tarihi, 1 Eylül 2015 olarak belirlendi. Ödüle değer görülen yapıtın sahibine armağan edilecek para tutarı ise 10 Bin lira olacak. Ödül, Necati Cumalı’nın doğum tarihi 13 Ocak 2016’da, Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak bir törenle sahibine sunulacak.

Seçiciler kurulu ünlüler

Necati Cumalı 2016 Roman Ödülü Seçiciler Kurulu, yazın dünyamızın değerli isimleri, İsmail Mert Başat, Nilüfer Kuyaş, Feyza Hepçilingirler, Ömer Türkeş ve Hayri K. Yetik’ten oluşuyor. Şartnameye göre, kitapları 1 Eylül 2014-1 Eylül 2015 tarihleri arasında yayımlanmış yazarlar, ödüle aday olabiliyor. Yazarlarını bilgilendirmek koşuluyla, yayınevleri de yazar adına ödüle katılabilecekler. Ödüle aday olacak yazarların ya da aday gösterecek yayınevlerinin, altı adet kitabı, başvuru dilekçeleriyle birlikte, 1 Eylül 2015 tarihine kadar Urla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Urla-İzmir adresine teslim etmeleri ya da postakargo ile göndermeleri gerekiyor.

Adını simgeleştirme çabası

Yazarlar, Necati Cumalı 2016 Roman Ödülü Yönetmenliği’nin detaylarına, Urla Belediyesi internet sitesinden de ulaşabilecekler. Ödül kazanan yapıt, 27 Aralık 2015 tarihinde basın yoluyla kamuoyuna duyurulacak. Ödül düzenleyicilerinden Cumalı-Seferis Gökyüzü Kültür ve Sanat Derneği edebiyatımıza katkı sağlamaktan, Urla’da Necati Cumalı’nın adını simgeleştirme çabasından, mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir