Ana Sayfa Asayiş Öğretmenlerden başkan adaylarına talep listesi

Öğretmenlerden başkan adaylarına talep listesi

8
1

Öğretmenlerden başkan adaylarına talep listesi

Birleşik Kamu İş Sendikası’na bağlı Eğitim İş Urla Temsilciliği yönetimi, kendilerine ziyarette bulunan AK Parti – MHP Cumhur İttifakı Urla Belediye Başkan Adayı Adıgüzel Demirel ve CHP Urla Belediye Başkan Adayı Burak Oğuz’a, 13 maddelik talep ve öneri listesi sundu.

İlk ziyareti, 8 Şubat’ta Adıgüzel Demirel, ikinci ziyareti de 18 Şubat’ta Burak Oğuz gerçekleştirirken, Oğuz’a CHP İlçe  Başkanı Hakan Özbadur, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkanı ile Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

Sendika yöneticilerinin başkan adaylarından 13 maddelik talepleri ise şöyle:

1-  Öğretmenevi…

2- 24 Kasım’larda diğer ilçelerde olduğu gibi ilçemizdeki tüm öğretmenleri kucaklayacak şekilde yemek-kokteyl türünde etkinlikler düzenlenmesi.

3- Kurtuluş Savaşı’nda ilk Kuvay-ı Milliye çetesini kurmuş Urla’ya hizmet etmiş Atatürkçü Aydınları temsil eden bir anıt.

4- Urla’ya bir FEN LİSESİ bir TURİZM VE OTELCİLİK LİSESİ kazandırılması. Okulların çevre gezilerine ve temizlik-güvenlik ihtiyaçlarına destek olunması.

5- Başlanan festival çalışmalarına Urla Sanat Günleri adıyla Tiyatro Günleri, Türkü Günleri, Şiir Günleri, Sinema Günleri gibi etkinlikler eklenmesi.

6- İYTE Öğrencilerinin Urla yaşamına katkı sağlaması için Urla İYTE arası önceleri tamamen ücretsiz Ring seferleri başlatılması.

7- Gelecek kuşaklara şimdiden ulaşmak için Belediye Konservatuarı’nın öğrencileri kurumda beklemeleri yerine bizzat okullara giderek kurslar açması, ücretsiz araçlarla bu öğrencilerin okullarından yurtlarından kurs merkezlerine taşınması, eğitilmesi, ilçedeki kültürel etkinliklere getirilmesi,Belediye’nin sportif etkinlikleri için de aynı yöntemin işletilmesi.

8- Urla’da görev yapan memurlara dönük toplu konut projesine ön ayak olunması. İlçedeki alt yapı sorunlarının giderilmesi.

9- Sokak hayvanları için önlem alınması. İlçede özellikle yaz aylarında gelen sakinlerin tatil dönüşü sokaklara bıraktıkları hayvanların yükümlülüklerini taşımaları için mahalle muhtarları, site yöneticileriyle planlama yapılarak ilçemizdeki evcil hayvanların kayıt altına alınması, takibinin yapılması.

10- Merkezdeki URİT SES Salonu’nun bulunduğu bölgeye ilçenin otopark ve Sivil Toplum Örgütleri’ni bir arada toplayacak ilçe için sinerji yaratacak, sosyal kültürel alan ihtiyacını karşılayacak çok amaçlı yer altı ve yerüstü çok katlı  bir bina kazandırılması.

11- Yazlık nüfusun ilçemizin imkanlarından yararlanırken külfete ortak olmamalarının getirdiği açıklık sebebiyle İLBANK’tan ilçemizin yeterince katkı alamamasının yükünü biraz olsun azaltmak amacıyla yazlık nüfusu kayıt altına alınması ve yasal mevzuatların çıkarılması için yapılacak çalışmalara ortak olunması.

12- Tüm Sivil Toplum Örgütlerinin üye olduğu Danışma Meclisi’nin çalışmalarına önem verilmesi. Mahalle Kadın Grupları, Gençlik Meclisi-Çocuk Meclisi’nin kurulması. İlçenin gerçek gücünün ortaya çıkması için ilçemizde yaşayan herkesin yer alacağı bir isimler, meslekler katalogu hazırlanması ve bu kişilere gerektiğinde ulaşılması. Bu konuda özellikle site yöneticilerinden muhtarlardan faydalanılması.

13- Urla Otoban gişelerinin kaldırılması en azından Zeytinler’e taşınması için kararlı bir takip yapılması

 

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Çetin yılmaz Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çetin yılmaz
Ziyaretçi

Sayın öğretmenlerimiz ;
13 maddelik önerginize bir madde de ben ekleyebilirmiyim? Madde 14 Belediye başkanlığına, başkanlık makamına istediğimizde tam yetki ile aramızdan bir ismin “BAŞKANLIK” etmesine maddesini unutmuşsunuz!..
Ne bu şaka mı?…