Ana Sayfa Asayiş Önder Şengüler yazdı: AK Parti kongresi ve yeni Murat Nart dönemi

Önder Şengüler yazdı: AK Parti kongresi ve yeni Murat Nart dönemi

348
0

AK Parti kongresi ve yeni Murat Nart dönemi

AK Parti Urla İlçe Başkanlığı 7. Olağan kongresini gerçekleştirdi ve İlçe Başkanı Murat Nart başkanlığında yeni yönetim kurulu seçilerek görevine başladı. Öncelikle bu değişimin Urla adına hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Bu Kongre AK Parti Urla Teşkilatı açısından önemli bir kongreydi. Öncelikle Urla teşkilatı ilk defa kongreye tek aday ile girdi. Daha önceki tüm kongreler iki aday ile yapılmıştı. İlçe Başkanı Murat Nart İlçe Teşkilatında bütünlüğü sağlamış, muhalefet kanadı ile barış sağlayarak partinin omurgasını tek çatı altında birleştirmeyi başarmış gözüküyor. Bu zor işi başarmış olması da Nart’ın gelecek vaad eden bir siyasetçi olduğunun en bariz göstergesidir.

Murat Nart Başkanlığında kuruluna yeni Ak Parti yönetiminde çok kıymetli isimlere yer verilmiş. Özellikle Urla batı köylerinde etkili bir isim olan Çetin Tutar’ın partiye ciddi katkıları olacağı kanaatindeyim. AK Parti ilk defa çarşıda özellikle Malgaca’da bu kadar etkin olmaya başladı. Murat Nart zaten Malgaca çarşı esnafı, Ferit Seniçeli çarşı esnafı, yeni yönetim kurulu üyesi, Halim Gülten yine Malgaca’nın sevilen sayılan bir esnafı yeni yönetim kurulu üyesi.

Çeşmealtı’nın sevilen esnaflarından Bulut Dönmez yeni yönetim kurulu üyesi. Çeşmealtı’nın sevilen bir diğer esnafı eski teşkilat başkanı Ramazan Aslan da yeni yönetim kurulu üyesi. Dediğim gibi AK Parti yönetiminde ilk defa bu kadar yerel esnaf görüyorum bu durum eminim ki AK Parti’ye ciddi katlılar sağlayacak. Bu kadar önemli esnafın kadroda yer alması, AK Parti’yi esnaf odası başkanlık seçimlerinde kilit parti konumuna getireceği şimdiden belli. Daha bitmedi tabi ki demografik yapıya da önem vermiş gözüken Nart, Urfalı Emin Keskinbıçak’a yeni yönetimde görev vermiş. Herkesin yardımına koşan tecrübeli isim Rasim Aslan da yeni yönetimde yer almış. Kurucu Gençlik Kollarında görev almış eski yöneticilerden İsa Azık’ın Kuşçular bölgesinden ciddi katkılar sunacağı kesin. Eski Gençlik Kolları Başkanı Volkan Şahin de özellikle Minibüs esnafı arasında etkili bir isim yeni yönetimde onun da ciddi katkıları olacaktır. Eski gençlik kolları yönetiminden Gürsel Çiftyıldırım hem Urla gençliğinden geliyor hem de Konyalı olması nedeniyle etkili bir isim olacağa benziyor. Yine bir çarşı esnafı olan Yeliz Cildan ise hem Urla’nın Yerlisi hem de bayan esnaf. AK Parti teşkilatına katkılar sağlayacağı kesin. Daha önce Murat Nart yönetiminde tanıtım medya başkanlığı yapan Özge Aygörmüş’ün ise başarılı olduğu ve aynı göreve devam edeceği bilgisine sahibiz. İlçe Başkanı Murat Nart’ın kadrosuna kattığı önemli bir isim ise Aysun Bakırlı Şengüler. Aysun Bakırlı Şengüler Urla’nın yerlisi ve siyasetçi bir aileden geliyor. Abisi Tarkan Bakırlı eski ilçe başkanı. Eşi ben Önder Şengüler eski Teşkilat Başkanıydım. Murat Nart bu isim ile kadrosuna denge kazandırmış gözüküyor. Sayın Nart’ın il delege listesinde ise yine birbirinden değerli isimler yer almış. İlk döneminde hızlıca ve acemilik dönemine denk gelen bir yönetim kadrosu kuran Nart’ın bu dönemde ustalık mertebesine ulaştığını çok rahat gözlemliyoruz. Urla’mıza ve AK parti ailesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Ak Parti’den sonra değinmek istediğim diğer bir konu ise CHP. Neden CHP? Çünkü İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu görevine devam ediyor. “Benim için sadece Mustafa Kemal’dir. Atatürk diyemem” sözü ile gündeme çıkan ve yoğun tepkiler çeken Kaftancıoğlu için bir sürpriz yapar mı CHP diye düşünüyorum. Belli mi olur? Bir bakmışız ki Cumhuriyet Bayramı’nın kutlamaları sırasında CHP basın açıklaması yapmış ve demiş ki! Atatürk diyemeyen İl başkanımızı biz de Cumhuriyet Bayramı kutlamasında görevden aldık!!! Sizce CHP bunu yapar mı? Benim ki de bir hayal tabi ki yapar mı hiç…

ATATÜRK’ün bizlere hediyesi ve emaneti olan Cumhuriyetimizi bir ömür boyu yaşatmak dileğiyle hepimizin Cumhuriyet bayramını kutlarım.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir