Ana Sayfa Asayiş Önder Şengüler yazdı: Kayyum ile yönetilmek

Önder Şengüler yazdı: Kayyum ile yönetilmek

1059
0

Kayyum ile yönetilmek

Malum süreci hepimiz biliyoruz. İzmir’in hatta Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri sayılan Urla’da yaklaşık 8 aydır kayyum, belediye başkan vekili tarafından yönetiliyoruz. Tabi ki bu kelimeyi ilk duyanlar bir anda panik yaşamıştı ve olumsuz yorumlarda bulunmuştu ancak 8 ay sonunda bir anket yapılsa Urla’da eminin % 68 ile kayyum yönetmeye devam etsin sonucu çıkacak.

Bir takım kişiler kayyum atanınca çeşitli iddialar ürettiler. Belediye’de 200 kişi işten atılacak. AK Parti’li isimler işe alınacak. Hatta belediyeyi AK Parti’nin önde gelen isimleri yönetecek dediler. Peki ne oldu 8 ay sonunda? İstisna bir kaç kişi dışında kimse işten atılmadı. Maaş ödeyemeyecek durumda teslim edilen belediyede bir gün maaşlar aksamadı. AK Parti’nin önde gelen isimleri çay içmek için dahi olsa belediyeye girmedi. Köprübaşı yenilendi , Malgaca yenilendi , İskele yeni bir görünüme kavuştu, Özbek meydanı ve tarihi hamamın restorasyon ihalesi yapıldı, İYTE’nin 750 kişilik öğrenci yurdu inşaatı ihalesi gerçekleşti, Karantina Adası yenilenme ihalesi yapıldı. Belediyede özellikle imar işleri çok hızlı çözülüyor ve tüm birimler titizlikle işlerini yürütüyorlar. Şimdi bu duruma karşı ben de diyorum ki her şerde vardır bir hayır.

İşte bu yönetim şekli AK Parti’nin 18 yıldır Ülkemizi yönetme şeklidir. AK Parti’de adam kayırma, kasıtlı işten atma, kendi adamlarını öne çıkarma durumları olmaz. Halkımız bu sebeple, bu memnuniyetle AK Parti’yi 18 yıldır iktidarda tutuyor ve rakiplerinin yaptıklarına bakınca uzun yıllar bu durum değişmeyecek gibi duruyor.

Değerli büyük üstadımız Sayın Mustafa Özbesler abimiz ile heyecanlı ve çalışkan kişiliği ile öne çıkan Sayın Cenk Özen’in yayın hayatına yeni başlayan bu gazetesinin hayırlı uğurlu olmasını diler, mübarek Kurban Bayramınızı kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir