Ana Sayfa Genel Özbadur ve Certel, Ankara’ya çağırıldı

Özbadur ve Certel, Ankara’ya çağırıldı

0
702

Özbadur ve Certel, Ankara’ya çağırıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur ve Urla Belediyesi Meclis Üyesi Ertan Certel, bir süredir gündemde olan ‘2 mektup’ olayı için, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın çağırması üzerine dün Ankara’ya gitti. Salıcı ile görüşen heyet Urla’ya döndü.

 

CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur

Aralık ayında gerçekleşen İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda, Arif Akdemir adlı vatandaşın İBB Başkanı Tunç Soyer’e hitaben kaleme aldığı mektup ile Urla Belediyesi Meclis Üyesi ve Urla Belediyesi eski Başkanı Mustafa Kıpkıp’ın sosyal medya hesabından paylaştığı yazı konusunda bir süredir devam eden parti içindeki sıkıntı dün yeni bir boyut kazandı.

Urla Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ertan Certel

Mektuplar konusunda CHP İzmir İl Başkanlığı’nca görevlendirilen heyetlerin yaptıkları incelemeler sonunda, ‘İlçe Başkanı Hakan Özbadur’un görevden alınmasına gerek yok’ içerikli raporuna karşın, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Özbadur ve Certel’i Ankaya’ya çağırdı.

Genel merkezde gerçekleşen görüşme içeriği konusunda bilgi alınamazken, Özbadur ve Certel’in gece Urla’ya döndükleri öğrenildi.

Öte yandan, ilk mektupla ilgili olarak CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur, basın açıklamasında olayla ilgili dava açtığını söylemesine rağmen, davanın henüz açılmadığı iddia edildi.

Arazisine almak istediği benzinlik ruhsatı konusunda CHP İlçe Başkanı Özbadur’u suçlayan mektubun sahibi Arif Akdemir’in avukatı Cenk Akduman, ‘CHP İlçe Başkanı Sayın Hakan Özbadur’un beyanatının üzerinden yaklaşık 50 gün geçmesine rağmen, dava tebligatı elimize ulaşmadı. Tevzilerde bekleme olabileceği düşüncesiyle bu yöndeki aramalarım da böyle bir davanın açılmadığı yönünde sonuçlandı. Bir süre daha bekleyeceğiz ve açılmazsa biz karşı dava açacağız’ dedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir