Ana Sayfa Asayiş Sağlık çalışanlarına, Urla’da büyük jest

Sağlık çalışanlarına, Urla’da büyük jest

1024
0
Sağlık çalışanlarına teşekkür amacıyla Urla Devlet Hastanesi Başkekimlik girişi karanfillerle donatıldı.

Sağlık çalışanlarına, Urla’da büyük jest

Koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleştirdikleri özverili çalışmalara teşekkür etmek için her gece balkonlardan alkışladığımız sağlık çalışanlarına, bugüne kadar görülmemiş bir jest Urla’da yapıldı. İlçede tarım sektörüne yönelik faaliyet gösteren bir işletmenin kadın sahibi ve yardımcısı, Urlalı üreticilerden temin ettikleri 800 adet karanfili, Urla Devlet Hastanesi Başhekimlik girişine sıraladı. Jestin kahramanı kadın işletmecinin, yarın başlayacak mesai öncesinde sağlık çalışanlarının işlerine çiçeklerle başlamasını hedefleyerek bu eylemi gerçekleştirdiği öğrenildi.

24 kova dolduran kırmızı ve beyaz karanfillerin üzerine ‘İyi ki varsınız’ ve ‘Size sonsuz teşekkürler’ dövizleri koyan kadın işletmeci, haberde adının kullanılmasını istemedi.

‘Biz sadece, günlerdir büyük özverilerle görev yapan ve daha da uzun süre yapacak olan sağlık çalışanlarımıza bir nebze olsun moral vermek istedik’ demekle yetinen kadın işletmeci, ‘Onlar için ne yapsak azdır. Biz de kendi çapımızda böyle bir teşekkür düşündük ve uyguladık’ dedi.

Hastane Başhekimi Op. Dr. Adıgüzel Demirel ise, kadın işletmecinin sağlık çalışanlarına yönelik bu jestine, sosyal medya hesabından teşekkür etti. Op. Dr. Demirel, ‘Bugün hastaneye geldiğimde bir sürpriz ile karşılaştım. Bu sürprizi Urlalı üreticilerimizin yaptığını öğrendim. Kendilerine çok teşekkür ederim. Sizin manevi desteğiniz bize her zaman güç verir. Bizler sizler için, sağlığınız için varız ve buradayız. Siz sağlığınız için evde kalın…’ cümlelerini kullandı.

Haber: CENK ÖZEN

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir