Ana Sayfa Galeri Siz kürek deyin biz Şaşula!

Siz kürek deyin biz Şaşula!

82
0
Şaşula’nın açılışını Belediye Başkanı Sibel Uyar gerçekleştirdi

Son bir yıl içerisinde olağanüstü bir gelişmenin yaşandığı Nur Dikmen, Nam-ı Diğer Bağdat Caddesi, yeni bir mekana daha kavuştu.

Bolulu Hasan Usta Süt Tatlıları Urla Şubesi sahibi Hüseyin Güntürkün’ün eşi; Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu Eylül Güntürkün, çerez ve kahve çeşitlerinin ana ürün olduğu mekanda sağlık ve doğallık özellikleri bulunan diğer ürünlerin de yer aldığı işletmeyi hizmete açtı.

Eylül Güntürkün, ”10 yıl önce ailemle Karsıyaka’dan Urla’ya taşındık. Eşim 6 yıldır Urla’da işletmeci. Ben de çalıştığım sektörün karmaşasından biraz kaçmak istedim açıkçası. Urla’da yaşamak; şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzakta kaldığımız için çok huzurluyuz. İş stresi artık yaşantıma da ters düşmeye başlamıştı. Hep hayalimdi Urla’da küçük butik bir yer açmak ama ne yapacağıma karar veremedim uzun bir süre. Önce dükkanı bulduk. Hızla gelişen bu cadde üzerinde oluşu bizi heyecanlandırdı. Kuruyemişi ihtiyaç olarak gördüğünüz için iyi bir fikir olduğunu düşündük. Kahve konusunda da öne çıkmak istedik. Sonra cafe fikri oluştu.  Her şeyin en iyisi olması için gayet gösteriyoruz. Kahve iyi fakat onu iyi de yapmak gerekiyor. Bu yüzden Amerika’da eğitim görmüş bir Barista’dan eğitim aldım. Umarım gelişen Urla’ya bizim de bir katkımız olur ve yeni güzelliklerle gelişmeye devam eder” dedi.

Güntürkün, ”Kuruyemiş ağırlıklı bir dükkan aslında ama baharat çeşitleri de var. Onun dışında doğal ve sağlıklı ambalajlı ürünler var. Çikolata, lokum, kuru meyveler, bitki çayları, filtre kahve, espresso ve Türk kahvesi için özel kavrulmuş kahve çekirdeklerini öğütülmüş olarak ya da burada keyifle içme olanağı sunuyoruz. Bu arada herkes Şaşula nedir diye soruyor. Biz de kuruyemiş ve kahveleri koyduğumuz küreğin ismi açıklamasını yapıyoruz” dedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir