Ana Sayfa Genel Taşoku: Vatansever Urla halkı, her türlü sorununu çözecek güce sahiptir

Taşoku: Vatansever Urla halkı, her türlü sorununu çözecek güce sahiptir

706
0

MHP İlçe Başkanı Taşoku: Vatansever Urla halkı, her türlü sorununu çözecek güce sahiptir

Milliyetci Hareket Partisi Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku, Urla’yı sarsan tutuklama olayı ile ilgili bir açıklama yayınladı. İşte Başkan Taşoku’nun cümleleri ile o açıklama:

İlçemizde yaşanan ve ulusal haber ajanslarına birinci haber olarak düşen tutuklama olayıyla ilgili yapıcı görüş ve düşüncelerimizi saygıdeğer Urla halkıyla paylaşmak istiyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku

Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz’un görevden alınarak tutuklanması, her ne kadar siyasetin sorumluluk alanının dışına çıkmış olsa da daima barış, huzur ve dayanışma içinde yaşamaya alışkın olan Urla halkının bu üzücü siyasi olaydan en az zararla çıkmasını sağlayacak adımların atılmasını da yine kendi siyasi sorumluluk alanımızın içinde görüyoruz.

Bu sebeple davaya dair herhangi bir beyanda bulunmayacağız.
Ancak bu vahim durumun idari, siyasi ve adli sorumluluğunun Urla halkına özgü olmadığını anlatmaktan da geri durmayacağız.
21. Yüzyılın karma savaşlarında kullanılan karmaşık yapılı istihbarat örgütleri, siyasi partiler veya sivil toplum kuruluşları gibi açık faaliyet göstermezler.

Bazen 50 bazen de 100 yıla yayılmış uzun vadeli planlarla eğitim, sızma, kumpas, kuşatma ve aldatma faaliyetlerine girişebilirler.
Böyle bir savaşa maruz kalmış toplumların yapabileceği en büyük hata, milli dayanışma halinde sorunun üzerine giderek stratejik noktaları örgütten korumak yerine sen ben kavgası yaparak bölünüp parçalanmak, zayıf düşmek ve örgüt karşısında ezilmektir.

Urla yerel siyasetinin tepe noktasında bulunan bir şahsın FETÖ üyeliği suçlamasıyla tutuklanması, hiç şüphesiz Urla Halkının genel siyasi eğilimini yansıtmamaktadır.

Bu sebeple biz Milliyetçi Hareket Partisi Urla İlçe Başkanlığı olarak Urla halkının kendisini kötü hissetmesine sebep olan, reyinin emaneti ve iradesinin akıbeti hakkında şüpheye düşüren bu olaydan siyasi rant elde etmeye çalışmayacağımızı halkımızla paylaşmak istiyoruz.

Urla hepimizin, bu vatan hepimizin, bu devlet hepimizindir. Türkiye Cumhuriyeti, kurucumuz ulu önder Atatürk’ün bizlere emanetidir.

Urla halkının bu emanete sahip çıkma konusunda gösterdiği samimi hassasiyetin her zaman tanığı ve yol arkadaşı olmaya devam edeceğiz.

Siyasi yarışlarda adayların belirlenmesinde Urla halkının sorumluluğu olmadığının ve her vatandaşımızın sadece bir oyla demokratik sorumluluğunu yerine getirdiğinin bilincindeyiz.
Bu sebeple, FETÖ konusunda Urla halkının önüne kimsenin bir dikkatsizlik, ilgisizlik veya teslimiyet faturası çıkarmaya hakkı olmadığını da belirtmek isteriz.

Bu konuda siyasetin tepe noktasından bütün Türkiye’yi uyaran ilk siyasetçi olan Bilge Lider Devlet Bahçeli’nin her zaman ifade ettiği gibi biz bu meseleyi millet olarak hep birlikte çözeceğiz.
Mesele derindir, vahimdir, farklı boyutları vardır.

Biz sadece seçim zamanları değil her imkan ve fırsatta, başta büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, atalarımızın bin bir zahmet ve emekle miras bıraktığı emanetlerin korunması yönündeki hassasiyetimizi halkımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Halkımızın da yaşanan bu olaydan sonra bizi daha fazla dinleyeceğinden eminiz.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli Urlalıları selamlıyor, memleketimizin üzerindeki kara bulutların bir an önce dağılması dileğiyle tüm Urlalılara hayırlı çalışmalar, huzurlu günler diliyoruz.
Biz, vatan ve cumhuriyet değerleri uğruna beş bin şehit vermiş MHP’liler ve Ülkücüleriz.

Ne Urla’yı ne de Urlalıları kimseye yedirmeyiz!..

SAYGILARIMIZLA…

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir