Ana Sayfa Asayiş Uluslararası Urla Enginar Festivali projesinde, intihal şüphesi

Uluslararası Urla Enginar Festivali projesinde, intihal şüphesi

13
1

Uluslararası Urla Enginar Festivali projesinde, intihal şüphesi

Urla’nın adının yurt çapında duyurulmasına aracı olan ve gerçekleştirildiği 4 yıllık periyotta, ilçemizi binlerce kişinin ziyaretini sağlayan ‘Uluslararası Enginar Festivali’ ile ilgili şok bir belge ortaya çıktı.

Hasan Hüseyin Akgül patent hakkını 2011 yılında almış

Festival ile ilgili proje adımının çok eskilere dayandığı, bu projenin patentinin, 2014 seçimlerinde MHP’nin belediye başkan adayı olan ve şu anda İyi Parti Urla İlçe Başkanlığı görevini yürüten Hasan Hüseyin Akgül tarafından 2011 yılında tescil edildiği belirlendi.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 9.6.2011 tarihinde tescillenen ismi ise ‘Enginar Şenlikleri’…

Oysa, Sibel Uyar başkanlığındaki yönetim iş başına geldikten bir kaç ay sonra proje kamuoyuna kendi projeleri gibi açıklanmış, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 2016 aralık ayında gerçekleşen ödül töreninde ‘2016 Yılının En İyi Festivali’ birincilik kupasını kaldırmışlardı.

Türk Patent ve Marka Kurumu internet sayfasında herkesin ulaşabileceği belgenin yanı sıra ilginç bir başka ayrıntı da yer alıyor.

İzmir Kent Federasyonu patenti 2016 yılında almış ancak daha sonra feragat etmiş

Uluslararası Urla Enginar Festivali adı altında alınan başka bir patent tescili ise İzmir Kent Federasyonu tarafından yapılmış ancak İzmir Kent Federasyonu 2017 yılı içinde isim hakkı konusunda feragat ettiğini kuruma bildirmiş.

Türk Patent ve Marka Kurumu verilerinde, Uluslararası Enginar Festivali adının Urla Belediyesi’ne verildiği yönünde bir bilgi yok.

Hasan Hüseyin Akgül, Enginar Festivali projesi konusunda konuşmak istemediğini dile getirirken, bu projenin, 2014’teki seçim bildirgelerinde yer alması da ilginç bir ayrıntıyı oluşturuyor.

Akgül’ün, MHP logosu altında girdiği seçimde kullandığı bildirgede, ‘Urla’nın ekonomisine büyük katkı koyacak  olan enginar konusunda, ürünün tarladan son tüketiciye ulaşması aşamasında projelerimiz, pek çok kişiye, pek çok gence istihdam yaratacak, planlarımız var’ cümleleri bulunuyor.

Vatandaşlar arasında olayın ‘Siyasi intihal’ olup olmadığı konusu tartışılırken, bu iddiaya belediyenin vereceği cevap da merak konusu oldu.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ahmet Şahin Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ahmet Şahin
Ziyaretçi

MHP İLE BİR ALAKASI KALMAYAN HASAN HÜSEYİN AKGÜL’ÜN MHP’NİN 2014 YEREL SEÇİMİ İÇİN HAZIRLADIĞI SEÇİM BİLDİRGESİ İLE NE ALAKASI KALMIŞ ACABA?.. MHP, BABASINDAN MİRAS MI KALMIŞ SAYIN HASAN HÜSEYİN AKGÜL’E?