Urla Belediyesi, Urla Belediyesi'ne rakip oldu! | Urla Egemen Haber

logo


16 Ağustos 2017

Urla Belediyesi, Urla Belediyesi’ne rakip oldu!

…Ve beklenen oldu!

Urla Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’ne rakip olarak

Urla Belediyesi Spor Kulübü Derneği kuruldu…

Urla Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nin Başkanı da Belediye Başkanı Sibel Uyar oldu.

Urla Belediyesi, adını taşıdığı kulübe rakip olarak bir spor kulübü kurdu. Ercan Gül’ün üç yıl önce başkanlığa seçilmesinden sonra görüş ayrılıkları yaşanan Urla Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’ne rakip olarak, Urla Belediyesi Spor Kulübü Derneği kuruldu. 31 Temmuz’da Dernekler Yönetmeliği’ne göre incelenip onay verilen Urla Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nin Başkanı da Belediye Başkanı Sibel Uyar oldu.

35.071.161 kütük nosu ile onay verilen yeni kulüpte logo arayışlarının devam ettiği, futbol, basketbol, voleybol, hentbol gibi ana branşlar başta olmak üzere bir çok branşta faaliyet göstereceği öğrenildi.

Urla Belediyesi Yaz Spor Okulu öğrencilerinin, yeni kurulan Urla Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nin alt yapısını oluşturacağı bildirilirken, kulübün renkleri ve logosunda kullanılacak figür hakkında bilgi alınamadı.

Polisgücü ile voleyboldaki işbirliği sonlandırıldı

Yaklaşık 15 gün önce İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube tarafından Urla’da gerçekleştirilen ve Urla Belediyesi Yaz Spor Okulu voleybolcularından oluşturulan ÇOGEP Projesi’ndeki işbirliğinden de vazgeçildi. Urla Belediyesi’nin, spor okulu öğrencilerine Polisgücü’nden lisans çıkartılması talebine sıcak bakmaması, çocukların direkt olarak yeni kurulan Urla Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nden lisanslandırılmasını tercih ettiği öğrenildi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Urla Belediyesi, Urla Belediyesi’ne rakip oldu!” için 1 yorum

  1. Maydanoz dedi ki:

    Benimse ne ala, değilse koyver gitsin!
    Başkan, giderek gücünün sihrine kapılıp yönetmeye başladı. Etrafına aldığı insanlar da herhalde buna çanak tutuyor olmalılar, ama bu hiçbir şekilde gerekçe olmamalı.