Ana Sayfa Asayiş Urla Belediyesi’nde rotasyon; Milat 29 Ekim mi?

Urla Belediyesi’nde rotasyon; Milat 29 Ekim mi?

176
0

Urla Belediyesi’nde köklü bir rotasyon furyasının başlayacağı öğrenildi. Furyanın ilk etabında Urla Kent Konseyi’ne karşı ikinci operasyon gerçekleşti. Sekreter Demet Kapan ve Genel Sekreter Arçağ Peştanlı’nın görev yerleri değiştirildi. Kapan Fotoğraf Evi’nde, Peştanlı da Atatürk Kültür Merkezi’nde görevlendirildi. İlk operasyonda seçimli genel kurula 2 gün kala Genel Sekreter Arşağ Peştanlı görevden alınmış, kamuoyunun baskısıyla göreve iade edilmişti. Belediyedeki rotasyonda Ruhsat Müdürlüğü’nde çalışan Mimar Cemre Ergün de Numarataj servisinde görevlendirildi.

Dün gerçekleşen operasyondan sonra Kent Konseyi genel sekreter ve sekretersiz kalırken anahtar da Başkan Hadi Başman’a teslim edildi. Rotasyon furyasının 29 Ekim’de gerçekleşeceği, Başkan Burak Oğuz’un birim müdürlerine ‘Kadronuzu kurun’ dediği ileri sürüldü. Urla Belediyesi’ndeki ilk atama furyası dün mesai saati bitimi sonrasında taraflara tebliğ edildi.

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un göreve geldikten sonra kısıtlı bir şekilde gerçekleştirdiği rotasyon ve görevden almalarda, başkan yardımcılarından emekliye ayrılan Hüseyin Özdemir’in yerine Erhan Kıpkıp, diğer başkan yardımcısı Ziya Çamsarılıoğlu’nun yerine de Yücel Işık getirilmiş, Emine Sağlam Baş ise yerini korumuştu. Fen İşleri Müdürü Güner Özlük normal memur statüsüne döndürülürken yeni Fen İşleri Müdürü Selim Dayıoğlu, Ruhsat İşleri Müdürlüğü’ne Mehmet Maraba, Plan Proje Müdürlüğü’ne Özlem Ardıç, İmar Müdürlüğü’ne de Deniz Engin Çoban getirilmişti.

Kent Konseyi Başkanı Hadi Başman
Kent Konseyi Genel Sekreteri Arçağ Peştanlı

Belediyeler iç tüzüğünde; ‘Kent Konseylerine genel sekreter ve sekreter görevlendirmesi belediyelerce yapılır, ücretleri de belediye tarafından ödenir. Görevden alma yetkisi de Kent Konseyi Yürütme Kurulu’na aittir’ deniliyor.

Görevlendirme ve görevden almalar sözlü olarak yapılırken, bu atamalarda mahalle meclisleri seçimlerinin etkili olduğu dile getiriliyor. Operasyonun, Başkan Burak Oğuz ile Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Ahmet Birol Aydınhan’ın aralarının bozuk olmasından kaynaklandığı, Kent Konseyi’ni zayıflaştırma anlamı da taşıdığı dile getirildi.

Urla Belediyesi’nde, ‘Aziz’le gelen Aziz’le gitti, Sibel’le gelen de Sibel’le gidecek’ dedikoduları da bir hayli yoğunlaşmaya başladı. Söylentilerde, 60-70 kadar işten çıkartılacak liste oluşturulduğu iddia edildi.

Kent Konseyi Sekreteri Demet Kapan

10 Haziran 2019’da yayınladığımız haber:

Urla Belediyesi’nde büyük operasyon

Mazbatasını 12 Nisan’da alıp başkanlık koltuğuna oturan Burak Oğuz, tam 60. gününde Urla Belediyesi’nde görev yapan personel ile ilgili tasarrufunu kullandı. Başkan Yardımcısı Ziya Çamsarılıoğlu görevinden alındı, pek çok müdür değişti…

Haziran ayının ilk meclis toplantısını bugün sabah yapan Urla Belediyesi’nde personel arasındaki atama furyası ise mesai bitimi olan 17.00’den sonra taraflara tebliğ edildi.

Urla Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevlerine, Erhan Kıpkıp ve Yücel  Işık atandı. Mevcut Başkan Yardımcısı Emine Sağlam Baş yerini korudu.

Eski Başkan Yardımcısı Ziya Çamsarılıoğlu, Fen İşleri Müdürlüğü emrine Mühendis olarak görevlendirildi. Çamsarılıoğlu’nun bu görevi kabul etmediği ve dava açacağı yönünde söylentiler oluştu.

Diğer Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir’in ise mayıs ayında emeklilik dilekçesi verdiği ve ayrılacağı iddia edildi.

Fen İşleri Müdürü Güner Özlük normal memur statüsüne döndürülürken yeni Fen İşleri Müdürü Selim Dayıoğlu oldu.

Ruhsat İşleri Müdürü Mehmet Maraba

Plan Proje Müdürü Özlem Ardıç

İmar Müdürü Deniz Engin Çoban

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir