Ana Sayfa Genel Urla “Demokrasi Şenliği” 7 Nisan’da saat 17.00’de

Urla “Demokrasi Şenliği” 7 Nisan’da saat 17.00’de

29
0

Urla Kadın Platformu ile Memleket Meselesi Platformu öncülüğünde düzenlenen “Urla Demokrasi Şenliği”  etkinliği 7 Nisan Cuma günü saat 17.00’de Urla Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek.

Şarkılar, türküler, şiirler ve kısa sahne oyunlarının eşliğinde gerçekleşecek etkinlikte, referandumla ilgili bilgilendirme yapılıp sandığa gidip oy kullanma çağrısında bulunulacaktır.

Ali Yanar

Memleket Meselesi Platformu Sözcüsü Ali Yanar; bu etkinliğin, mutlu, huzurlu, beraberce, hoşgörü içinde yaşamamızın en önemli dayanağı olan demokrasiyi kucaklamak için düzenlendiğini belirterek, “Nazım’ın şiirindeki gibi hedefimiz; Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine anlayışını hakim kılmak. Türkiye 19 Mayıs 1919 ile birlikte egemenliği saraydan alıp halka vermiş ve demokratikleşme çizgisini benimsemiştir. Kadını ve erkeği ile birlikte kurduğumuz Cumhuriyetimizin güçlü bir şekilde yarınlara taşınması için demokrasi kültürünün gelişmesi gerek. Halkın referanduma kitlendiği bu dönemde, ortak paydamız adalet, özgürlük ve barışın egemen olduğu, emeğe değer verilen bir Türkiye Cumhuriyeti’dir. Şenliğimizin Urlamıza, ülkemize hayırlı olması dileğimizi paylaşmaya tüm İzmirlileri bekliyoruz” dedi.

Urla Demokrasi Şenliği etkinliğinde, Cumartesi Müzik Grubu, Evrim Özkaynak, Grup Dubara, Turgay Güzelcan- Onur Kemal Tuzlacı, Toprak Sahne Tiyatrosu ve sanatçı Utku Erişik sahne alacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir