Urla Lisesi 6 Edebiyat-A sınıfı, 41 yıl sonra buluştu | Urla Egemen Haber

logo


08 Ekim 2018

Urla Lisesi 6 Edebiyat-A sınıfı, 41 yıl sonra buluştu

Urla Lisesi 6 Edebiyat-A sınıfı, 41 yıl sonra buluştu

Urla Lisesi 6 Edebiyat (A) Sınıfı, 1976-77 mezunları olarak, 41 yıl sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık.

Bu mutlu tablo, arkadaşlarımız Gülsün Zafer Esmer Ünal ve Ali Kıpkıp’ın öncü çabaları ile oluşurken, toplanma sürecinin kısa olması nedeniyle sınıfın çoğunluğu buluşmada yer alamadı. 41 yıl sonraki buluşmamıza, Gülsün Zafer Esmer Ünal, Sergül Yaman, Ali Kıpkıp, Belma Emeç, Mustafa Kaya, Akın Şahin, Emine Aktaş, Türkan Daldal Gezici, Metin Yaman, Hilmiye Daldal, Bedriye Kaya ve ben Mustafa Özbesler katıldık.

İskele Gülzade Restoran’da gerçekleşen ve yaklaşık 4 saat süren buluşmada, 41 yıl sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarken, anılarımızı da hatırladık.

Buluşmamızın ‘Bombaları’ tabii ki her zamanki gibi neşeli arkadaşımız Akın Şahin’den geldi. Yıllar sonra birbirimizi tanıma konusunda yaşadığımız zorluklar, Akın Şahin’in esprileri ile renk kazandı.

Urla Lisesi Edebiyat (A) sınıflarında üç yıl boyunca et ve kemik gibi birbirimize bağlı bir sınıf olmamızın yansımalarının yıllar sonra da devam edip, aynı kardeşlik havası içinde bulunmamız hepimizi çok mutlu etti.

Çocuklarımızdan, torunlarımızdan söz ederken bir şeyi net olarak fark ettik ki ‘6 Edebiyat (A) olarak, biz tüm yılların birbirine bağlı ve dostluk zincirleri hiç kopmamış bir grubu olmuşuz.

Öğretmenlerimizi andığımız buluşmada, aramızdan ayrılan değerli hocalarımız için buruk anlar yaşadık.

Buluşma tarihinin aceleye gelmesi nedeniyle aramıza katılamayan arkadaşlarımızı anarak hatırladığımız diğer 6 Edebiyat (A)’lıların da bir sonraki buluşmada olmaları, en büyük dileğimiz oldu.

Bir WhatsApp grubunun oluşturularak, diyalogların perçinlenmesi girişimimize de diğer arkadaşlardan olumlu yanıt geldi.

Buluşmanın en kısa sürede diğer arkadaşlarımızın da katılımı ile yinelenmesi temennisine herkes yürekten katıldı.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ