Ana Sayfa Galeri Urla Mini Meydan’a yeni düzenleme

Urla Mini Meydan’a yeni düzenleme

62
1
Urla Park Kahve, ilçenin simgeleri arasındaydı

Urla Belediyesi eski binası karşısında bulunan ve Mini Meydan olarak bilinen alan, yeniden tasarlanıyor. Urla Belediyesi şirketi URİT’e ait çay bahçesi camekan binası yıkılarak, yerine yeni bir tasarım yapılacak, meydan yeniden şekillenecek.

Urla Belediyesi’nin şirketi URİT tarafından işletilen URİT Çay Bahçesi’nin de yer aldığı Mini Meydan, yaklaşık 6 yıllık aradan sonra yeniden şekillenecek.

Uzun yıllar Park Kahvesi olarak hizmet veren ve Urla’nın simgeleri arasında yer alan mini meydanda, geçmiş Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu döneminde çalışmalar yapılmış, taş bina yıkılarak yerine camekan bir tasarım gerçekleştirilmiş, arka planda kalan ve Konal Fırın’ın yanında Zafer Caddesi’ne bağlanan bir yol açılmıştı. Bu çalışmalar sırasında, eski belediye binasının önünden geçen ve Bülent Baratalı Bulvarı’na bağlanan yol da iptal edilmişti.

Yeni yapılacak düzenleme için URİT Çay Bahçesi hizmete kapatılırken, çalışmalar da hızlandı. Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın projeleri arasında bulunan Mini Meydan Projesi’nde, Urla mimarisine uygun bir taş bina yapılacağı, çevresinde de üzeri kapalı oturma alanlarının bulunacağı, ağaçlandırılıp, yeşillendirerek yeni bir görünüm kazandırılacağı öğrenildi.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ilkay efe Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ilkay efe
Ziyaretçi
ilkay efe

O iki palmiye kaç yılda yetişti kaç dakikada yok edildi.Yok edilen sadece iki palmiye değil Urla mızın simgelerindenfi. Sahi son on yılda kaç tane ağaç park ve bahçeler tarafından kesildi ve odunlarına ne oldu