Ana Sayfa Genel Urla’da tiyatro sokaklarda; Alkışlar Toprak Sahne’ye

Urla’da tiyatro sokaklarda; Alkışlar Toprak Sahne’ye

21
0

Urla’mızın tiyatro grubu Toprak Sahne Tiyatrosu, bundan 6 yıl önce yeni yeni olgunlaşmaya ve gelişmeye başladıkları bir dönemde köy köy, mahalle mahalle, sokak sokak insanlarımızı tiyatro ile buluşturdu. İlk Festivallerinde 9 köyde ve 4 yerleşim yerinde halkı selamladılar. Büyük bir alkışı alan bu ilk festivalin ardından diğerleri de bol alkışlarla devam ederek bugüne geldi.

  1. Uluslararası Toprak Sahne Tiyatro Festivali bu yıl yine bizlere tiyatro izlemenin keyfini yaşattılar. Bu yıl Uluslararası düzeyde bir festival gerçekleştirdiler. Her yıl olduğu gibi bu yıl da festivale katılan tiyatro ekipleri köylere, mahallelere, sokaklara tiyatro taşıdılar. Aynı zamanda atölye atölyelerinin de yapılacağı festival günlerinde amatör tiyatro toplulukları da eğitim alma şansına sahip oldular.

Bu yıl çocuklar da unutulmamış ve çocuklar içinde kukla yapım atölyeleri hazırlanmış. 4 gün boyunca 4 farklı köyde çocuklar evlerinden getirdikleri malzemeler ile kendi kuklalarını yapıp kendi oyunlarını hazırlama ve tiyatroya merhaba deme şansını buldular.

Aydın, Gaziantep, Hatay, Kocaeli, İstanbul, Balıkesir, Sinop, Bartın, Eskişehir, Kütahya, Burdur, Antalya, Kilis, Manisa, Irak, Sırbistan ve İzmir tiyatro grupları oyunlarını sahnelediler.

Kutluyorum Toprak Sahne Tiyatrosu sizleri. Kutluyorum köylerimize götürdüğünüz tiyatronuz için, kutluyorum mahallelere sahneyi taşıdığınız için, kutluyorum çocuklarımızı sahne ile tanıştırdığınız için, kutluyorum çocukluğumuzun açık hava sinema girişimine desteğiniz için, kutluyorum bu olumsuz koşullarda doğru düzgün kazanamadan sadece tiyatro aşkı ile yılmadan devam ettiğiniz için.

Yolunuz daim olsun. Tüm alkışlar sizlere.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir