Ana Sayfa Galeri Urlalı öğrencilerden TÜBİTAK 4006 patlaması

Urlalı öğrencilerden TÜBİTAK 4006 patlaması

36
0

Urlalı öğrencilerden TÜBİTAK 4006 patlaması

Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ve teknoloji alanında daha aktif olmaları, üretken pozisyona gelmeleri ve tasarımcı yönlerini geliştirmelerini sağlamak adına TÜBİTAK tarafından yaklaşık on yıldır ülke genelinde ortaokul ve liselerde hayata geçirmeye çalıştığı “TÜBİTAK – 4006” bilim fuarı projesine 2017/2018 Eğitim- Öğretim yılında Urla’da büyük katılım yaşandı.

Bir önceki yıl sadece 3 okulun katıldığı TÜBİTAK – 4006 Bilim Fuarı Destekleme Programına bu yıl ilçemizden 19 okul başvurdu. Başvuran her bir okuldan en az 20’şer olmak üzere çok sayıda proje tasarlandı.

Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki 19 tüm ortaokul ve liselerin başvuruları TÜBİTAK tarafından onaylandı. Bu gelişme Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçedeki okullar tarafından sevinç ve mutlulukla karşılandı.

Bilim Fuarlarıyla, çocukların içindeki merak, keşfetme duygusuyla ‘ Her Çocuk Bilim adamıdır’ düşüncesinden hareketle, TUBİTAK 4006 Bilim Fuarlarıyla tüm ortaokul ve lise öğrencilerimizi bilimsel çalışma ve araştırmalarla buluşturup, okullarımızda bilim ve araştırma kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleniyor.

Okullar, Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirilecek olan bilim fuarlarına tüm Urla halkını bekliyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir