Ana Sayfa Asayiş Voleybolda 13 takımımız finale koşuyor

Voleybolda 13 takımımız finale koşuyor

53
0

Voleybolda 13 takımımız finale koşuyor

Son yıllarda ‘Birkaç iyi adam’ın çabalarıyla yeniden canlanan, ilçemizin fedakar Beden Eğitimi Öğretmeni Burcu Yücetürk ve Boğaziçi Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni Kayhan Önal Hocalarımız, Urla Gençlik Spor Kulübü Voleybol Şube Başkanı Erman Umdu, Özden Erdoğan ile hiperaktif hemşehrimiz Zafer Çöpten’in büyük özverileriyle mucizelerin gerçekleştiği voleybol branşında Urla, Türkiye’de bir ekol haline geldi. Tamamını, ilçemiz sporcularının oluşturduğu, 2 EGİAD Ortaokulu ekibi, 11 de Urla Gençlik Voleybol Şubesi takımları, rakiplerini eze eze final yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Burcu Hoca farkıyla, EGİAD Ortaokulu Küçük Erkek Takımı İzmir 3.’sü  olma başarısını gösterirken, EGİAD Ortaokulu Küçük Kızlar Takımı, 67 okul arasında önce İzmir 2.’si, oldu. Ardından Kütahya’da gerçekleşen ‘Okullararası Küçük Kız Grup Müsabakaları’na katılıp, bu sınavı da birincilikle tamamlamayı başardı ve yarı finale adını yazdırdı. Bu hafta sonu Bursa’da yapılacak Yarı Final Müsabakaları’nı da başarıyla geçerlerse, EGİAD Ortaokulu Küçük Kızlar Takımı, 19 Mart’ta Çankırı’da yapılacak olan Türkiye Finalleri’nde göğsümüzü kabartacak yeni bir destan yazacak.

Urla Gençlik Kulübü Voleybol Şubesi takımları da inanılması güç başarılara imza attı. Sporcu velilerinin kenetlendiği, Urlalı esnafın karınca kararınca ama büyük destek verdiği Voleybol Şubesi, Burcu Yücetürk ve Kayhan Önal Hocalarımızın bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri, Urla Gençlik Spor Kulübü Voleybol Şube Başkanı Erman Umdu’nun fedakarlığı, Zafer Çöpten’in de heyecanı ile yüzümüzü güldürmeye devam ediyor.

Yeşil-beyazlı kulübün 11 takımından 6’sı; İzmir Ligi Genç Kızlar’da Yarı Final, İzmir Ligi Yıldız Kızlar’da Yarı Final, İzmir Ligi Küçük Kızlar’da Yarı Final, İzmir Süper Lig Mini Kızlar’da Yarı Final, İzmir Ligi Mini Kızlar’da Yarı Final, İzmir Erkekler Ligi Mini’de Final oynamaya hak kazandı.

İzmir Ligi Midi Kızlar, İzmir Gelişim Ligi Küçük Kızlar, İzmir Gelişim Ligi Midi Kızlar ve İzmir Gelişim Ligi Mini Kızlar Takımları ise bu hafta maçlarını oynayacak ve aynı başarıyı onların da göstereceği ortada.

Rakiplerine oranla ağırlıkları bilinen Mini (C)  Takım ise maçlarına 6 Nisan’da başlayacak.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir