Ana Sayfa Galeri Yeşil zeytin kırma aparatı, zeytin severlerin gözdesi oldu

Yeşil zeytin kırma aparatı, zeytin severlerin gözdesi oldu

419
0
Serkan Karadağ

Urlalı marangoz zanaatkarı Serkan Karadağ, kendi atölyesinde ürettiği ‘Yeşil zeytin kırma aparatı’ ile bir anda tüm Türkiye’deki zeytin sevdalılarının gözdesi haline geldi.

Annesini yeşil zeytin kırarken görüp, aparatı yapmayı kafasına koyan Karadağ, bir kaç gün içinde zeytin kırma makinesini yaşama geçirdi.

Ahşap malzemeden yapılan aparat, iki bölümden oluşuyor. Zeytini kırmak için bir haznesi bulunan aparat, alt tarafında bulunan depolama alanında birikiyor.

Sıkıştırma yöntemiyle kırma özelliği bulunan aparatı, sosyal medya hesabında paylaştıktan sonra bir anda zeytinseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Serkan Karadağ, şu günlerde Türkiye’nin dört bir tarafından gelen siparişleri yetiştirmek için çaba harcıyor.

Serkan Karadağ, ”Zeytin memleketi Urlamızda, bu yönde bir eksiklik hissettim ve ahşap malzemeden bir aparat yaptım. İlk denemesini de annem yaptı. Çok başarılı olduğuna inanınca bunu sosyal medya hesabımda paylaştım. Çok ilgi çekti, bir çok şehirden sipariş geldi. Dün de Aydın’dan gelen siparişi kargoya verdim’ dedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir